Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Na vysokou s Ptáky na kolejích

Na vysokou s Ptáky na kolejích

Na vysokou s Ptáky na kolejích
V letošním roce začne vznikat nový český detektivní seriál Ptáci na kolejích nezávislých filmařů Milana Cyroně a Tomáše Uhera. Diváky v něm čeká tajemná vražda, svérázní detektivové, podivínští učitelé i jejich podivní studenti. Inspiraci si bere v legendárním Městečku Twin Peaks a nabídne celou plejádu neotřelých hereckých tváří. Tvůrci v minulém týdnu spustili crowdfundingovou kampaň, prostřednictvím které chtějí natáčení pilotního dílu financovat.

Nezdolná tvůrčí dvojice Milan Cyroň a Tomáš Uher se po dokončení historického snímku Pláč svatého Šebestiána (který měl světovou premiéru na Art Film Festu v Košicích a ta domácí ho čeká 5. října 2019) vrhá do nového filmového projektu. Tentokrát je jím komediálně-detektivní seriál Ptáci na kolejích.

„Seriál nás zavádí mezi vysokoškoláky a představuje kolejní život ve všech jeho zábavných a bizarních podobách, přičemž se co nejvíce opírá o skutečné zážitky celého tvůrčího týmu,“ uvedl režisér a spoluautor Tomáš Uher.

První epizoda představí hrdinu Mikuláše Kose (Matouš Ruml), doktoranda v oboru ornitologie, který je sice oblíbený mezi studenty, ovšem v jeho vlastním studiu se mu spíše nedaří a v osobním životě je to dokonce tragédie. Právě Mikuláš Kos se stává průvodcem ve světě obskurních oborů, náladových postav vyučujících a kolejních večírků s jejich bujarým veselím a velmi uvolněnými mravy.

Vše se ale náhle změní, když dojde ke zločinu, který na všechny kolem vrhne stín podezření… „A na scénu přichází trojice detektivů, které čeká napínavý souboj se zločincem, pro něhož zákon neplatí a čas má na své straně,“ popsal Tomáš Uher. Role detektivů obsadí herci Zdeněk Julina, Jiří Kohout a Ondřej Malý.

Seriál Ptáci na kolejích se hlásí ke snové poetice americké seriálu Twin Peaks.

„Těšit se lze na překvapivé zvraty, jedinečný humor a neodolatelné postavy. Odehrávat se bude ve Zlíně a jeho okolí, zblízka v něm však poznáte zejména Univerzitu Tomáš Bati,“ doplnil druhý z tvůrčí dvojice, režisér a producent seriálu Milan Cyroň.

Vedle již zmíněných hereckých jmen se v seriálu objeví například také Viktor Zavadil, Natalia Germani, Barbora Mudrová, Pavla Dostálová či Štěpán Kozub. Výrobu pilotního dílu můžete podpořit svým příspěvkem na portálu Hithit.com, kde filmaři momentálně usilují o získání částky 222 tisíc korun, další informace o projektu přináší facebookový a instagramový profil.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 933

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru