Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Jeden svět přesouvá své filmy do online kina DAFilms.cz

Jeden svět přesouvá své filmy do online kina DAFilms.cz

Jeden svět přesouvá své filmy do online kina DAFilms.cz

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, jehož vedení se ve středu 10. března rozhodlo přerušit konání festivalu z důvodu zamezení šíření koronaviru, zpřístupňuje divákům své filmy online. Ve spolupráci s online kinem DAFilms.cz festival uvede vybrané filmy napříč sekcemi, které měly naplánované projekce ve zbývajících dnech konání akce. Od čtvrtka 12. března do úterý 17. března mohou diváci sledovat dostupné filmy z pohodlí domova na webu dafilms.cz a jedensvet.cz. V pátek 13. března bude exkluzivně uveden ve světové premiéře film Psí láska od Lindy Kallistové Jablonské. Jednotlivé filmy jsou dostupné k přehrání online za 59 Kč.

 V reakci na mimořádné opatření přijaté Bezpečnostní radou státu se rozhodlo vedení festivalu Jeden svět přerušit právě probíhající festival a odložit jeho konání o několik měsíců. Festival byl nucen zrušit téměř dvě stovky projekcí, které se měly uskutečnit do soboty 14. března. „Mrzí nás, že se zbytek festivalu nemohl odehrát až do svého konce, nicméně jsme rádi, že nám tvůrci vyšli vstříc a nyní díky spolupráci s DAFilms můžeme divákům nabídnout zbývající filmy online. Pokusíme se divákům připravit co největší množství filmů, které budou pro tento typ distribuce dostupné,“ říká Ondřej Kamenický, ředitel festivalu Jeden svět.

„Současné omezování kulturních aktivit je nepříjemné, jak pro pořadatele veřejných akcí, filmaře, tak pro samotné diváky. Jsme rádi, že i přes všechna tato omezení můžeme široké veřejnosti nabídnout aktuální filmy do pohodlí jejich domova, navíc z festivalu Jeden svět, jehož dramaturgie dlouhodobě reflektuje dění ve světě,“ dodává výkonná ředitelka DAFilms Diana Tabakov.

Psí láska (režie: Linda Kallistová Jablonská)

Vybrané filmy z festivalu Jeden svět

Jedním z filmů, který se 12. března měl dočkat světové premiéry, byl i snímek Psí láska režisérky Lindy Kallistové Jablonské. Ve svém dokumentu odhaluje život se psí smečkou Jany Henychové, která se vydává na jeden z nejtěžších závodů psích spřežení v pusté krajině Švédska. Film bude uveden exkluzivně online na DAFilms.cz pouze v pátek 13. března, kdy ho diváci budou moci zhlédnout od 19:00 do 3:00.

Mezi doposud potvrzené filmy patří zahajovací snímek letošního festivalu Země medu  o makedonské včelařce Atidže, nebo na Oscara nominovaný dokument Pro Samu. Ten slouží jako svědectví pro dceru a zaznamenává drsnou válečnou realitu syrského Aleppa. Oba dokumenty uvede do české distribuce společnost Artcam Films. Diváci se také mohou těšit na filmy, které se na festivalu nestihly promítnout. Patři k nim dokument Nejšťastnější muž na zemi — finský snímek s ironickým názvem ukazuje, jak v zemi emancipovaných a sebevědomých žen současně žijí také přepracovaní a frustrovaní muži. Časosběrný dokument Ninosca popisuje čtyřicet let života nikaragujské ženy, jež se rozhodne vzepřít násilnickému manželovi i machistické kultuře. Snímek bude uveden v mezinárodní premiéře. Německý dokument  Pokrok v Údolí nevědomých diváky zavede do zapadlého koutu Saska, kde se bývalí zaměstnanci v rámci integračního kurzu potkávají ve zkrachovalé továrně se syrskými uprchlíky, kteří v opuštěné budově ještě nedávno bydleli. Co kdyby existoval prostředek na boj s malárií, který si může každý jednoduše vypěstovat doma na zahrádce? To zkoumá dokument Horečka, který bude uveden v mezinárodní premiéře.

Pro Samu (režie: Waad Al-Kateab, Edward Watts)

Jak online kino funguje

Od čtvrtka 12. března budou postupně uváděny soutěžní snímky z různých sekcí ve speciálním programu Jeden svět 2020 pokračuje… na streamovacím portálu DAFilms.cz. Diváci mohou vybrané filmy zhlédnout i na stránkách jedensvet.cz za stejných podmínek. Přehrání jednotlivých filmů online bude dostupné za 59 Kč, případně k legálnímu stažení za 99 Kč. Většina filmů bude dostupná s českými, případně anglickými titulky.

Seznam doposud potvrzených filmů a datum jejich uvedení online:

Psí láska – 13. března od 19:00 do 3:00
Pro Samu – 12. března
Země medu – 12. března
Nejšťastnější muž na zemi – 12. března
Ninosca – 12. března
Pokrok v Údolí nevědomých – 12. března
Horečka – 12. března
Dělníci ve slevě – 13. března
Za řekou Salwin – 13. března
Kazašský boj s hudbou — 13. března
Provinční městečko E — 13. března
Ostatky po odeyseji — 14. března
Naše malé Polsko — 14. března

Další filmy budou ještě přibývat. Aktuální seznam dostupných filmů najdete na webových stránkách jedensvet.cz a dafilms.cz

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 959

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru