Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Ostrava Kamera Oko a Genot Centre připravují speciální audiovizuální noc v PLATO

Ostrava Kamera Oko a Genot Centre připravují speciální audiovizuální noc v PLATO

Ostrava Kamera Oko a Genot Centre připravují speciální audiovizuální noc v PLATO

Mezinárodní filmový festival Ostrava Kamera Oko chystá ve spolupráci s pražským hudebním vydavatelstvím Genot Centre speciální audiovizuální noc v galerii PLATO Ostrava. Ta proběhne v sobotu 2. října a potrvá od deváté večer do šesté hodiny ranní. Intenzivní hudebně-vizuální zážitek zakončí společná snídaně při východu slunce.

Ostrava Kamera Oko uvádí: Audiovizuální večer Genot Centre v Plato – tak zní celý název akce, která letos doprovodí hlavní filmový program festivalu Ostrava Kamera Oko. Jeho organizátoři pro tuto příležitost oslovili pražské hudební vydavatelství Genot Centre, které stojí například za populární sérií celonočních koncertů Silent Night. Program vznikající na míru danému místu i festivalovému tématu, kterým jsou letos různé podoby ráje, zaštituje hudebník, publicista a dramaturg Ondřej Lasák.

„Hudba je tím nejabstraktnějším uměním a pro mě i nejúčinnějším prostředkem k oproštění se od racionality. Pro někoho je spiritualita spojena s vírou, pro někoho s přírodou. Já mám pocit, že mě něco přesahuje nejčastěji právě díky zvuku. Při přípravě programu v galerii PLATO jsem proto nemusel letošní rajské téma na závěrečný večer festivalu, které máme s Genot Centre dramaturgicky na starosti, nijak násilně roubovat,“ říká.

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii PLATO Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení, například v Berlíně usazená tchajwanská multimediální umělkyně Sabiwa, americký hudebník Giant Claw, mladá rapperka Arleta, zvuková umělkyně Natálie Pleváková, výtvarník a hudebník Tomáš Knoflíček nebo Lišaj – ambientní hudební projekt Mikuláše Odehnala. Žánrově se program bude pohybovat od post-industriální elektroniky, přes netradiční rap až k futuristickému popu. Hudební zážitek doplní vizuální instalace a projekce a o rituální závěr noci se postará umělkyně Lucie Králíková, známá pod pseudonymem Efemér. Pro všechny účastníky navíc bude při východu slunce připravena společná snídaně.

Na akci bude omezená kapacita 50 osob, organizátoři proto doporučují zakoupit vstupenku na Audiovizuální večer Genot centre v PLATO v předprodeji. Držitelé celofestivalové akreditace si budou moci vstupenku zakoupit za zvýhodněnou cenu. 

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 959

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru