Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Press Start potřetí, tentokrát o smrti

Press Start potřetí, tentokrát o smrti

Press Start potřetí, tentokrát o smrti

POZVÁNKA na Press Start vol. 3 (Bio Oko, 31. 1. 2013) – VERONIKA ZÝKOVÁ –

Třetí díl „interaktivní zábavy pro filmové diváky“ Press Start se blíží. Po prvním dílu věnovaném adventurám a druhé části, která byla zaměřena na fps (first person shooters), tedy střílečky z vlastního pohledu, se tentokrát tvůrci rozhodli věnovat smrti, a tak podtitul třetího Press Startu, který se uskuteční 31. ledna od 21:00 v kině Bio Oko, zní …to Begin the End:

Tam, kde v realitě máme pouze jeden život, nastupují ve hrách různé mechaniky, jak smrt přechytračit – a žít dál. Ať už jde o tři životy nebo sbírání lékárniček či automatické oživování, dozvíme se na Press Start Vol. 3, proč autoři volí jednotlivé přístupy a jak tím reagují na vývoj žánrů a požadavků hráčů.

Jako obvykle se Press Start zaměří jak na pohled do historie, tak na současné trendy ve videohrách. Organizátoři Bohdan Heblík a Pavel Dobrovský i tentokrát program rozdělili do více částí: v té první představí vývojář Václav Sahula novou thrillerovou hru Enlightened z produkce studia Dreadlocks, součástí prezentace bude i rozhovor a desetiminutová ukázka ze hry. Následovat bude přednáška herního archeologa Davida Kubce, která zmapuje proměnu smrti ve videohrách za poslední dekády, a v poslední části novinář Martin Bach prozradí, jak zabíjení ve hrách ovlivňuje společenské vnímání videoher a jak se s nimi současný svět vyrovnává.

CO? Press Start vol. 3
KDE? Bio Oko (ul. Františka Křížka 460/15, 17000, PRaha 7)
KDY? 31. ledna 2013, od 21:00
ZA KOLIK? Vstup: 100 Kč

Více informací najdete na www.pressstart.cz
nebo na facebookové stránce: http://www.facebook.com/presssssssssstart
Facebook event: http://www.facebook.com/events/361423493953761/

 

Podívejte se na spot ke třetímu Press Startu:

Rozhovor s Bohdanem Heblíkem a Pavlem Dobrovským o prvním Press Startu v pořadu Re-Play:

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Veronika Zýková
Editorka, garantka rubriky Český film

Zajímají mě méně probádané či neprobádané oblasti československé kinematografie, nerealizované scénáře, krimi inscenace Čs. televize 60. a 70. let, současný český film, současné britské TV seriály a série (opět zejména krimi), videohry (především adventury), české i světové komiksy a další oblasti a témata. To vše střídavě, průběžně, současně, jak to přichází, odchází a navrací se ke mně...

Počet článků : 279

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Zpět nahoru