Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Co nabídne B16?

Co nabídne B16?

Co nabídne B16?
POZVÁNKA na Brněnskou šestnáctku (14.–17. 10. 2015) – VERONIKA ZÝKOVÁ –

Brno se příští týden od středy do soboty stane rájem všech příznivců amatérských filmů. Pohled do programu napovídá, že je na co se těšit. O vítězi soutěžních filmů z řady zemí světa (B16 nabídne i 3 české: Fantasma Lukáše Masnera, Pan Opice Jana Votýpky a Yukki Ona Jiřího Barty) rozřazených do 12 bloků bude rozhodovat porota, ve které zasedne režisér Andy Fehu (Nenasytná Tiffany). Dramaturgové ovšem připravili nemálo dalších lákadel. Jedním z nich je blok Nejnovější maďarské kraťasy, v němž bude promítnuto pět filmů z roku 2015. Dva amatérské a dva studentské snímky svede dohromady blok Česká 16 – „Dvě kočky, vrtulník a ninja“, který nabídne také diskuzi s tvůrci. Žádný z příznivců brněnské herečky Vlasty Fialové by si neměl nechat ujít unikátní výběr z rozsáhlé kolekce privátních filmů natočených 8mm kamerou.

fialova3-300x231Za československými módními trendy se ohlédne pásmo nazvané Modní trendy 1958–1987. Retrospektiva originálního brněnského amatérského filmaře Romana Skalického, jenž byl v minulosti na B16 oceněn, nabídne výběr snímků ze Skalického rozsáhlé filmografie zahrnující ambiciózní historické i erotické filmy. Nechybí ani výběr nejúspěšnějích filmů z uplynulého ročníku, jeho rozmanitost bude zachycena ve dvojici bloků.

Pokud by vás ani všechny tyhle rychlé tipy nenalákaly, určitě si vyberete z programu přímo na webu.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Veronika Zýková
Editorka, garantka rubriky Český film

Zajímají mě méně probádané či neprobádané oblasti československé kinematografie, nerealizované scénáře, krimi inscenace Čs. televize 60. a 70. let, současný český film, současné britské TV seriály a série (opět zejména krimi), videohry (především adventury), české i světové komiksy a další oblasti a témata. To vše střídavě, průběžně, současně, jak to přichází, odchází a navrací se ke mně...

Počet článků : 279

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/wp-includes/random_compat/2020318-2-hh-88-p.html viva-awa.com
Zpět nahoru