Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » FAMUFEST zahájí v Cannes premiérovaný film OUT

FAMUFEST zahájí v Cannes premiérovaný film OUT

FAMUFEST zahájí v Cannes premiérovaný film OUT

Do startu filmového festivalu studentských filmů FAMUFEST, jehož 34. ročník se ponese v duchu INFERNA, zbývá už jen pár dní. Festival odstartuje v pondělí 13. 11. Slavnostní zahájení, které se uskuteční ve velkém sále kina Lucerna od 19:30. Celým večerem bude provázet Simona Babčáková. Úvodního slova se ujme děkan FAMU Zdeněk Holý a členové organizačního týmu v čele s kreativním ředitelem festivalu Davidem Dittrichem. Bude představena předporota, která filmy do festivalu vybírala, a samozřejmě i hlavní porota, která rozhodne o vítězích letošního FAMUFESTU. Organizátoři se rozhodli, že vzhledem k tomu, že festivalové poroty jsou obvykle tvořeny převážně muži, porota letošního FAMUFESTU bude čistě v ženském složení. Tvoří ji herečka a výtvarnice Ester Geislerová, filmová střihačka Jana Vlčková, výtvarnice Léna Brauner, programová ředitelka Febiofestu Anna Kopecká a producentka Alice Tabery. Večera se zúčastní i vzácný host letošního FAMUFESTU, hollywoodský scénárista Barry W. Blaustein. Jedním z hlavních bodů ceremoniálu bude udělení ceny za celoživotní přínos jedné významné osobě z filmového průmyslu, jehož jméno organizátoři zatím tají.

Po skončení oficiální části večera bude promítnut snímek OUT za doprovodu delegace. OUT je celovečerní debut slovenského scenáristy a režiséra Györgyho Kristófa, který vznikl ve slovensko-maďarsko-české koprodukci a koprodukovala jej také FAMU. Vypráví o padesátníkovi Ágostonovi, který se vydá na cestu východní Evropou v zoufalé snaze najít práci a splnit si sen – chytit velkou rybu. Cesta ho posouvá stále hlouběji do moře bizarních událostí a setkání. Film byl premiérově uveden v prestižní soutěžní sekci Un Certain Regard na letošním 70. mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. Za českou stranu se na snímku podíleli mimo jiné producent Jiří Konečný (Endorfilm), střihač Adam Brothánek a mistr zvuku Jan Richtr.

Po slavnostním zahájení bude následovat hudební program v přilehlé Galerii Lucerna. Návštěvníci se mohou těšit např. na DJ sety Ventolina, Floexe a Never Sol či HRTL a Selektiv Mutism.

Festivalové akreditace včetně vstupenek na zahajovací ceremoniál je možné zakoupit v předprodeji na goout.cz za zvýhodněnou cenu 150 Kč. K dostání budou i vstupenky na místě.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 948

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru