Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Future Gate přiveze do Česka hvězdu Červeného trpaslíka Normana Lovetta

Future Gate přiveze do Česka hvězdu Červeného trpaslíka Normana Lovetta

Future Gate přiveze do Česka hvězdu Červeného trpaslíka Normana Lovetta

Festival sci-fi filmů Future Gate 2019 představí od 27. února do 3. března 2019 v pražském Kině Lucerna výběr oceňovaných novinek populárního žánru, připomene klasiky a dá prostor i dokumentům. Přivítá i řadu atraktivních zahraničních hostů. Hlavní hvězdou festivalu bude Norman Lovett alias Holly ze seriálu Červený trpaslík. Zahajovací snímek Lajko: Cikán ve vesmíru představí maďarský režisér Balázs Lengyel. Filmovou přehlídku obohatí interaktivní doprovodný program se zaměřením na hlavní letošní téma festivalu, kterým je budoucnost životního prostředí. Festival postupně zavítá také do Brna, Plzně a Šumperku.

 „Šestý ročník festivalu Future Gate dá divákům možnost srovnání několika filmových vizí, podoby budoucnosti naší planety, od těch katastrofických až po ty pozitivnější. Našim letošním cílem je totiž motivovat k zamyšlení a upozornit na aktuální i budoucí problémy životního prostředí. Téma budoucnosti životního prostředí bude rezonovat napříč filmy i doprovodným programem,“ říká pořadatel festivalu Filip Schauer.

Lajko: Cigán ve vesmíru

Filmový program

Festival sci-fi filmů se rozrostl do čtyř měst, ve kterých představí celkem 14 snímků. Zahájí ho maďarská černá komedie z doby prvního letu kosmonauta Gagarina do vesmíru Lajko: Cigán ve vesmíru, která si získává fanoušky po celém světě svým osobitým humorem. Snímek vykreslující absurditu socialistické doby přijede do Prahy představit režisér Balázs Lengyel. Kanadský psychologický sci-fi thriller Freaks (2018) o superhrdinech šikovně kombinuje všechny známé metody z tematicky blízkých blockbusterů a divákům je postupně servíruje společně s originálním příběhem. Ve snímku režisérů Zacha Lipovsky a Adama B. Steina exceluje vedle Emile Hirsche (Příběh mého syna, Útěk do divočiny) a Brucea Derna (Nebraska, Návrat domů) teprve desetiletá Lexy Kolker. Kanadská novinka sbírá ocenění na prestižních filmových festival napříč kontinenty (Paříž, Vancouver). Novinka srbské produkce A.I. Rising je vizuálně jedinečným sci-fi, které staví na podobnosti podstaty lidských emocí mezi člověkem a strojem. V Praze film uvede režisér Lazar Bodroza. Celovečerní filmový debut Prospektor režisérů Christophera Caldwella a Zeeka Earla vznikl díky obrovskému úspěchu jejich stejnojmenného krátkého filmu. V podmanivém prostředí nehostinné planety boj o bohatství i svůj život svedou Sophie Thatcher, Pedro Pascal (Narcos, Hra o trůny) a Jay Duplass.

Z legend letos festival uvádí mistrovské dílo režiséra Andrewa Niccola sci-fi thriller Gattaca. Herecké hvězdy Ethan Hawke, Jude Law a Uma Thurman žijí v nedaleké budoucnosti orwellovského světa s kastovním systémem, kdy život člověka určují jeho genetické předpoklady. Původní Godzilla (1954) je i po pětašedesáti letech od natočení stále podmanivá a nabízí zajímavý vhled do japonské kinematografie 20. století, jímž tvůrci poukazovali na nesmyslnost vývoje jaderných zbraní. Z Japonska pochází i třetí klasika, animovaný film Kovboj Bebop: Lovec odměn. Věhlas si získal především v podobě seriálu z konce 90. let, v roce 2001 spatřil světla světa i v podobě celovečerního snímku.

Norman Lovett

Holly z Červeného trpaslíka v ČR

Největší hvězdou festivalu bude britský herec a komik Norman Lovett, který je českým divákům známý především jako Holly, řídící počítač lodi Červený trpaslík. V sobotu 2. března uvede maraton první série kultovního seriálu, jehož 13. sezóna se právě teď natáčí.  Po skončení maratonu bude k dispozici fanouškům na diskuzi a autogramiádu. Den poté představí svoji stand-up show od 20:30 v Kině Světozor. Do programu festivalu je zařazen i film Zlouni z vesmíru, ve kterém si Lovett zahrál a také ho osobně uvede.

Tradičně je pro festivalové návštěvníky připravena i kolekce krátkých filmů ve spolupráci s iShorts. Sekce dokumentárních filmů nabídne čtyři dokumenty věnující se tématům umělá inteligence, perspektivě letů na Mars, sondám Voyager a mikroskopii. Po každém filmu proběhne beseda s odborníky na dané téma, která umožní divákům dozvědět se více o daném tématu.

Doprovodný program

Pražská a brněnská část festivalu bude zakončena symfonickým koncertem Pražského filmového orchestru. Na programu jsou nesmrtelné skladby z filmů Apollo 11, Blízká setkání třetího druhu, Star Wars a mnohé další. Tradičně přehlídku doplní besedy se zahraničními tvůrci, filmovými kritiky, hosty z různých oblastí vědy i kultury a bohatý doprovodný interaktivní program.

Více o festivalu a jeho kompletní program včetně doprovodného interaktivního programu naleznete na www.futuregate.cz nebo na Facebooku.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 951

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru