Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » How Big Is the Galaxy? v kině Světozor 9. 12.

How Big Is the Galaxy? v kině Světozor 9. 12.

How Big Is the Galaxy? v kině Světozor 9. 12.
Nenechte si ujít úspěšný film režisérky Ksenii Elyan How Big Is the Galaxy? (Jak velká je galaxie?) na pražské premiéře 9. 12. od 20:45 ve třetím sálu kina Světozor.

Film, jenž je součástí East Silver Karavany, byl uveden na řadě festivalů (IDFA, goEast, Verzio, DMZ). Českému publiku se představil na Zlín Film Festivalu, kde získal Cenu ECFA jako nejlepší evropský dokument pro mladé publikum. Uspěl také na festivalech DOKer, Flahertiana, Varesh a nově také Fiorenzo Serra a Cinématerre. Režisérka, jež byla zároveň kameramankou snímku, zachytila život tradiční dolganské rodiny ve složitých podmínkách severní Sibiře. Ústředním aktérem snímku je zvídavý sedmiletý Zachar, který svou bezprostředností a zvídavostí baví všechny kolem sebe. Film uvede Institut dokumentárního filmu ve spolupráci s Dokumentárním pondělím v ruském znění s českými i anglickými titulky.

Facebooková událost
Vstupenky

Rodina Žarkových – otec, matka a jejich dva synové – pochází z dolganské komunity na severu Sibiře, kde žijí poslední domorodá etnika věnující se tradičnímu kočovnému životu. Dříve byly děti posílány do internátní školy, kde se odcizily své rodině i kultuře, ale v současné době mohou být vzdělávány doma – učiteli, které jim přidělí ruské úřady. V poklidně plynoucím snímku pozorujeme životy sedmiletého Zachara a jeho staršího bratra Prokopyho. Zacharův první rok výuky probíhá s mladou seriózní učitelkou Nelly. Povídají si o prezidentu Putinovi, o důležitosti matematiky a také se učí nazpaměť klasické básně. Zachar je zvídavý a inteligentní chlapec. Každý den má sto nových otázek o světě a je překvapen, že jeho učitelka nezná na všechny odpověď.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 98

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru