Zde se nacházíte: 25fps » Světový film » KineDok nabídne jedinečnou debatu s režisérem Srbenky již 28. 5.

KineDok nabídne jedinečnou debatu s režisérem Srbenky již 28. 5.

KineDok nabídne jedinečnou debatu s režisérem Srbenky již 28. 5.

Nenechte si ujít online debatu s režisérem oceňovaného filmu Srbenka Nebojšou Slijepčevićem ve čtvrtek 28. 5. od 19:30 na facebookové stránce KineDok. Pokud jste film ještě neviděli, tuto novinku letošního katalogu KineDoku můžete zhlédnout na KineDok.net s českými titulky (použijte voucher KineDok_2020).

O filmu
V zimě roku 1991 probíhala válka mezi Srbskem a Chorvatskem a v chorvatském Záhřebu byla zavražděna srbská dívka Aleksandra. Viníci nikdy nebyli potrestáni. O generaci později jsou Srbové v Chorvatsku stále vnímáni jako nepřátelé. Kontroverzní divadelní režisér Oliver Frljić, známý i u nás (Naše násilí a vaše násilí), se rozhodl vytvořit adaptaci tohoto příběhu. Zkoušení hry se brzy promění v kolektivní terapii a otevírání starých ran. Slijepčevićův film tak ukazuje jednu z důležitých funkcí umění: vracet se k bolestivým tématům, která jsou ve společnosti stále živá, a interpretovat je.
Srbenka získala Cenu Doc Alliance Selection v Cannes a řadu dalších ocenění na festivalech jako Visions du Réel, Sarajevo Film Festival, Astra Film Festival a Crossing Europe.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 98

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru