Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Islandský režisér Hlynur Pálmason bude hostem 39. FAMUFESTu

Islandský režisér Hlynur Pálmason bude hostem 39. FAMUFESTu

Islandský režisér Hlynur Pálmason bude hostem 39. FAMUFESTu

Letošní bohatý program FAMUFESTu (19.–23. 4. 2023) nabídne mimo projekce více než stovky filmů i zajímavé doprovodné akce. Na programu jsou divadelní představení, diskuze, výstavy, ale také koncerty. V klubu Bike Jesus vystoupí například i známá londýnská indie kapela Sad Boys Club. Pozvánku na FAMUFEST letos přijali také studenti*ky z Den Danske Filmskole. Významným hostem 39. ročníku bude islandský režisér a scenárista Hlynur Pálmason, kterého návštěvníci*ice budou moci potkat na promítání jeho filmu Zapomenutá země a navazujícím Q&A. Návštěvníkům*icím festivalu bude k zakoupené akreditaci zdarma poskytnut měsíční přístup k filmům online platformy FAMUfilms.

„Kromě promítání 93 studentských FAMU filmů a devíti filmů od našich hostů budou mít návštěvníci*ce možnost účastnit se i spousty dalších skvělých akcí. Chceme vytvořit rozmanitý program pro každého, aby si opravdu všichni na festivalu našli něco, co je bude bavit, a cítili se tam dobře, komentuje program 39. ročníku FAMUFESTu výkonný ředitel Lukáš Procházka.

Mezi zmíněné akce patří výstavy – videoinstalace, fotografie, sochy a interaktivní herní instalace studentů FAMU, které budou k vidění ve výloze Městské knihovny, foyer Studia Hrdinů a galerii Berlínskej model –, ale také několik divadelních představení v divadle Alfred ve dvoře.

Navštívit bude možné také panelové diskuze v Klubu Letka, například na téma Filmová výchova a Umění jako terapie s Janem Foukalem a Ondřejem Moravcem nebo Jak natáčet sex, kterou povede režisér Tomasz Wiński a intimacy koordinátorka Katarzyna Szustow, která se na diskuzi připojí online z Polska. FAMUFEST také organizuje speciální projekce společně pro střední školy a seniory, jelikož jedním z cílů letošního ročníku je i debata o filmu napříč generacemi. Zároveň bude probíhat i projekce pro první stupeň základních škol. Pro uchazeče*ky o studium na FAMU bude připraven workshop How to FAMU?!, kde se budou od současných studentů*ek moci dozvědět užitečné informace o studiu.

V rámci FAMUFESTU se uskuteční také řada koncertů. Každý den od středy 19. do pátku 21. dubna se v klubu Bike Jesus od 20:00 představí několik českých i zahraničních interpretů, jako například londýnská kapela Sad Boys Club nebo královéhradecká popová kapela The Valentines.

Tento rok přijali pozvání na FAMUFEST i zástupci*kyně dánské filmové školy Den Danske Filmskole. Uvedou tři ze svých studentských snímků v rámci přátelské soutěže FAMU versus Den Danske Filmskole v kině Bio Oko v pátek 21. dubna. Kromě studentů*ek a profesorů*ek Den Danske Filmskole dorazí i jeden z jejích absolventů, islandský filmový režisér a scenárista Hlynur Pálmason, autor filmů Hnízdečko nebo Bílý bílý den. V kině Bio Oko se bude 20. dubna od 19:00 promítat jeho oceňovaný film Zapomenutá země a následovat bude Q&A s režisérem.

V rámci zakoupených akreditací diváci*čky získají také unikátní kód, díky kterému budou mít přístup k bohatému obsahu online platformy FAMUfilms (www.famufilms.cz) zdarma na jeden měsíc, a to včetně filmů z letošního ročníku. Ty budou dostupné po skončení festivalu na dva týdny.

Program 39. FAMUFESTu je dostupný zde.

O festivalu FAMUFEST

FAMUFEST je studentský multižánrový filmový festival, který je každoročně organizován studenty*kami Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Díky festivalu má veřejnost jedinečnou možnost zhlédnout běžně nedostupnou tvorbu současných studentů*ek na nejrůznějších místech v Praze, a to spolu s mnoha dalšími doprovodnými akcemi v rámci festivalového programu. Poskytuje studentům*kám možnost prezentovat svou tvorbu kulturní veřejnosti a s tím i představuje nové talenty, které tvoří budoucnost české kinematografie, televizní tvorby, fotografie a dalších médií.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 949

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru