Zde se nacházíte: 25fps » Český film » 26.3.-1.4. Dafilms.com: Filip Remunda Masterclass + retrospektiva

26.3.-1.4. Dafilms.com: Filip Remunda Masterclass + retrospektiva

26.3.-1.4. Dafilms.com: Filip Remunda Masterclass + retrospektiva
Nový projekt pro fanoušky filmu spouští on-line portál DAFilms.com: Chcete vědět, jak vznikaly pověstné a pro mnohé kontroverzní filmy Český mír a Český sen? Chcete poznat první, poslední i nenatočený film režiséra Filipa Remundy? To vše nabídne první ze série unikátních domácích přednášek předních evropských filmařů s názvem Home Masterclasses, která je věnována režiséru a producentovi Filipu Remundovi. K vidění je zdarma od pondělí 26. března na portálu DAFilms.com a doplňuje ji i retrospektivou Remundových filmů.

„Název Home Masterclasses se snaží vystihnout intimní charakter těchto hovorů. Abychom podtrhli jejich osobní linku, požádali jsme režiséry, aby svou masterclass natočili na webovou kameru u sebe doma, ve svém studiu či střižně – zkrátka v místě, kde jejich filmy skutečně vznikají,“ vysvětluje koncept nového projektu Diana Tabakov z portálu DAFilms.com a dodává, „Filip Remunda vše natočil i s celou svou rodinou u sebe doma.“

Přednášku Filipa Remundy, doplněnou nejrůznějšími ukázkami z dokončených, připravovaných i nenatočených filmů, doprovází až do neděle 1. dubna také retrospektiva jeho filmů, z nichž některé jsou ke zhlédnutí zdarma a část z nich je zpřístupněna širší veřejnosti vůbec poprvé – a to včetně nikdy nenatočeného filmu o Spojených státech amerických s plánovaným názvem My boss is a Jewish carpenter či vůbec prvního Remundova filmu natočeného v Indii. Své výjimečné místo v Remundově filmografii má také dokumentární experiment Setkat se s filmem, který vznikl u příležitosti desetiletého výročí MFDF Jihlava. Projekt je připraven ve spolupráci s Českou televizí, v jejíž produkci či koprodukci značná část Remundových filmů vznikla.

Filmy uvedené v rámci retrospektivy Filipa Remundy / DAFilms.com / 26. 3. – 1. 4. 2012

2011 Epochální výlet pana Třísky do Ruska (zdarma)
2010 Český mír
2008 Vánoce v Bosně
2007 Pulec, králík a Duch svatý (zdarma)
2006 Setkat se s filmem (zdarma)
2004 Český sen
2002 A. B. C. D. T. O. P. O. L. (zdarma)
2001 Obec B.  (zdarma)
2001 Touha tančit (zdarma)

 

(zdroj: DAFilms.com)

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 279

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru